Miękki, ciepły i czysty dywan do sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu. Musimy stworzyć w niej idealne warunki do regeneracji, tak by można było się łatwo odprężyć i zapomnieć o codziennych problemach. Obok wygodnego łóżka, które jest kluczowym elementem, bardzo ważną rolę odgrywa dywan do sypialni. Zamiast kupować pierwszy lepszy dywan ze sklepu meblowego, warto zaplanować ten zakup znacznie wcześniej.

Zanim udamy się do sklepu i zobaczymy dziesiątki dywanów w różnych wzorach i rozmiarach, spróbujmy ustalić, czego dokładnie szukamy. Dzięki temu uchronimy się przed dokonaniem przypadkowego, nieprzemyślanego zakupu.

Pierwszą istotną rzeczą, jaka dotyczy dywanu, jest jego miękkość. Dobrze wiemy, że po to kupujemy dywan do sypialni, by chodzić po miękkiej podłodze przyjemnej dla naszych stóp. Dlatego warto zdecydować się na gruby dywan z naturalnego materiału, który jest przyjemny w dotyku. Lepiej dopłacić za tę odrobinę luksusu, co szczególnie docenimy w zimowe dni, gdy w sypialni będzie czekać na nas przyjemna podłoga.

Ciepły i stylowy dywan

Kolejna sprawa to ciepło. Bez ogrzewania podłogowego nie ma szans na dobre ocieplenie podłogi. Zwłaszcza w okresie zimowym będzie czuć wyraźny chłód od paneli. Gruby dywan wykonany z naturalnego tworzywa będzie natomiast trzymał wyższą temperaturą, tworząc przestrzeń, po której będziemy mogli poruszać się boso bez obawy o nasze zdrowie.

dywan do sypialniWreszcie trzeci, niezwykle ważny czynnik, to czystość. Dywan do sypialni jest szczególnie ważny, bo w jego pobliżu śpimy. Nie chcemy więc, by był pełen zarazków i roztoczy. Starajmy się wybrać dywan pozbawiony długiego włosia utrudniającego dokładne czyszczenie. W wielu sklepach z akcesoriami do wnętrz możemy dodatkowo kupić specjalny proszek do prania dywanów, który ma właściwości bakteriobójcze. Dobrze stosować go co jakiś czas, szczególnie jeśli w mieszkaniu przebywają dzieci znacznie bardziej podatne na zarazki.