Jaki fotel do karmienia jest najlepszy?

Podczas urządzania pokoju noworodka przyszli rodzice bardzo często skupiają się na wyborze podstawowych mebli, jak przewijak, komoda, czy łóżeczko. Niestety, równie często pomijane są fotele do karmienia dziecka. Są one traktowane jako zbędne gadżety, ponieważ dziecko można karmić praktycznie w każdym miejscu. Tymczasem tego typu meble są jednymi z najważniejszych obok łóżeczka. Należy bowiem wziąć pod uwagę to, że w podobnej pozycji karmiąca matka będzie spędzać kilka godzin dziennie. Jak więc wybrać najlepszy fotel do karmienia piersią

Wygodny fotel do karmienia piersią – jak go wybrać?

Idealny fotel dla matki karmiącej piersią powinien być przede wszystkim wygodny. Maluchy rosną w bardzo szybkim tempie i praktycznie z dnia na dzień przybierają na wadze. Siedzenie i kilkukrotne wstawanie z dzieckiem na rękach, które waży kilka kilogramów jest męczące. Dlatego fotel laktacyjny musi zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupa oraz głowy, a także mieć podłokietniki. Dzięki temu karmienie dziecka będzie znacznie wygodniejsze i mniej obciążające. Warto także wybierać fotele do karmienia z podnóżkiem, który pozwoli dodatkowo odciążyć nogi.

Fotel uszak do karmienia piersią

Fotel uszak dla mamy karmiącej piersią lub mlekiem modyfikowanym to mebel, który jest w stanie w pełni zaspokoić jej potrzeby. Charakteryzuje się on tym, że ma głębokie siedzisko oraz wysokie oparcia pod łokcie i plecy. Dzięki temu podczas karmienia dziecka można wygodnie się rozsiąść i zadbać o komfort zarówno mamy, jak i malucha. Warto taki mebel doposażyć jeszcze w praktyczny podnóżek, który pozwoli zadbać o odpowiednie krążenie krwi w nogach.

Bujany fotel do karmienia

Alternatywą dla powyższego modelu jest bujany fotel do karmienia dla mamy. Jest to świetne rozwiązanie, chociażby z tego względu, że dzieci uwielbiają bujanie. Dzięki temu mogą się wyciszyć i uspokoić. Co istotne, nie ma tutaj wielu różnic w porównaniu ze standardowym fotelem do karmienia niemowląt. Najważniejszą z nich jest to, że mebel bujany stoi na biegunach, a nie na tradycyjnych nóżkach. Pozwalają one na wprawienie w ruch fotela. Taka funkcja bujania będzie również chwilą relaksu i odpoczynku dla mamy, która jest zmęczona.

Fotel pływający do karmienia

 Fotel pływający do pokoju noworodka to również ciekawy mebel. Kupić go można w zestawie z podnóżkiem. Łączy on w sobie huśtanie, bujanie i kołysanie. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja sprawia, że razem z fotelem płynie podnóżek. W krajach zachodnich fotele pływające są bardzo popularne i często wybierane przez mamy. Pozwala on nie tylko się zrelaksować, ale także nakarmić dziecko w komfortowych warunkach.

Fotel rozkładany do karmienia dziecka

Na rynku dostępne są różne modele foteli do karmienia dziecka. Wybór odpowiedniego uzależniony jest nie tylko od preferencji mamy, ale także ceny i opinii innych użytkowników. Wśród popularnych foteli są również modele rozkładane w wielu różnych kolorach, np. niebieskim, zielonym, czy żółtym. Jest on masywniejszy od uszaków i potrzebuje więcej wolnej przestrzeni do rozłożenia. Fotel pozwala rozłożyć oparcie i podnóżek. Jest to świetny wybór w przypadku, gdy konieczne będzie kilkugodzinne czuwanie przy łóżeczku niemowlaka.