Płytki do łazienki: modne płytki ścienne i podłogowe

plytki łazienkowe

Płytki ceramiczne to najczęściej wybierany materiał wykończeniowy na ściany i podłogi w łazience. Producenci oferują dzisiaj wiele ciekawych wzorów płytek do wyboru. Na co warto się zdecydować? Przyglądamy się najmodniejszym motywom dostępnym w sklepach!

plytki łazienkowe

Płytki scienne do łazienki

Ściany w łazience wyłożone płytkami nie tylko są zabezpieczone przed wilgocią, ale także mogą wyglądać bardzo elegancko. Obecnie płytkami wykańcza się często nie całą łazienkę, lecz tylko jej strefy, które narażone są na wilgoć, na przykład układane są we wnęce lub przy kabinie prysznicowej, przy wannie, umywalce.

Różnorodne wzory płytek pozwalają tworzyć zachwycające aranżacje, które nadają wnętrzom niebanalny i oryginalny wymiar. Oto najmodniejsze płytki ścienne do łazienek:

 • Płytki o nietypowych kształtach – obecnie bardzo chętnie kupowane są płytki inne niż te o prostokątnym kształcie, na przykład płytki heksagonalne (heksagony), płytki o kształtach jak arabeska, rybia łuska, romby.
 • Płytki cegiełki – cegiełki to płytki ceramiczne towarzyszące nam już od lat i nic nie zapowiada, że wkrótce przestaną być modne. Mają uniwersalny wygląd i świetnie pasują do wielu łazienek, także tych małych, gdy wybierze się białe płytki do łazienki.
 • Płytki imitujące kamień – zachwycają swoim realistycznym wyglądem, są znacznie tańsze niż płytki kamienne.
 • Duże płytki ceramiczne – takie wielkoformatowe płytki świetnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach.
 • Płytki marokańskie – z efektownymi wzorami nawiązującymi do tradycyjnych płytek cementowych.
 • Płytki z misternymi fakturami – dzięki specjalnemu tłoczeniu uzyskują trójwymiarowy efekt, na przykład mogą wyglądać jak misterne koronki.

Płytki podłogowe do łazienki

W kategorii płytek podłogowych do łazienki także znajduje się wiele modnych wzorów do wyboru, które można dopasować do aranżacji tego wnętrza. Wśród chętnie kupowanych płytek znajdują się poniższe:

 • Szare płytki podłogowe – są najbardziej uniwersalne i mogą pasować do wielu wystrojów wnętrz. Najczęściej kupowane są płytki imitujące kamień.
 • Płytki podłogowe o wzorze szachownicy – to przeplatające się białe lub kremowe oraz czarne płytki do łazienki, które tworzą na podłodze wzór szachownicy. Chętnie wybierane do wnętrz retro.
 • Płytki podłogowe marokańskie – dzięki swoim ornamentom wyglądają efektownie także na podłodze. Warto wtedy dobrać płytki ścienne bez wzorów, na przykład białe cegiełki.
 • Płytki drewnopodobne – pozwalają na stworzenie efektu drewnianej podłogi w łazience.
 • Płytki heksagonalne – dostępne w różnych formatach, także jako mozaika.

Panele szklane do łazienki – co to jest, zastosowanie, wzory

łazienka

Chcesz wprowadzić do łazienki niebanalną elegancję? Lubisz stylowe wnętrza? Postaw na panele szklane, z którymi Twoja łazienka będzie wyglądać zachwycająco! Co warto wiedzieć o panelach szklanych do łazienek?

Panele szklane do łazienki – co to jest?

Panele szklane to rodzaj materiałów wykończeniowych o szerokim zastosowaniu. Są one używane między innymi do wykańczania wnętrz, w tym do kuchni i łazienek.

Do wykonania paneli szklanych stosowane jest wysokiej klasy szkło hartowane, o podwyższonej odporności na uszkodzenia, które jest drukowane w efektowne wzory. Są przy tym łatwe do utrzymania w czystości – można myć je jak inne powierzchnie szklane.

Najczęściej panele mają duży rozmiar i pokrywają większą powierzchnię ściany. Umieszczone na nich nadruki tworzą wtedy unikatowy wzór o fotorealistycznym wymiarze.

Dlaczego warto wybrać szklane panele do łazienki?

Aby nadać łazience efektowny wygląd, można wykorzystać różne rodzaje materiałów. Wśród nich znajdują się nie tylko płytki ceramiczne, ale także panel szklane, które używane są jako element akcentowy, dekoracja łazienki.

Zalety paneli szklanych do łazienki:

 • stanowią efektowną dekorację
 • mogą zastąpić płytki ceramiczne
 • są łatwe do utrzymania w czystości
 • są wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego
 • dostępne w wielu ciekawych wzorach

Szklane panele do łazienki – gdzie zamontować?

Panele szklane w łazienkach mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego można wykorzystać je na różne sposoby.

Najczęściej montuje się panele szklane do łazienki pod prysznic – wtedy mogą one zamienić kabinę prysznicową w efektowną przestrzeń, która stanowi główną ozdobę łazienki.

Również panele mogą być umieszczone na ścianach przy wannie lub przy umywalce, dlatego miejsce ich montażu można dobrać dowolnie.

Wzory szklanych paneli do łazienki

Różnorodne wzory paneli szklanych do łazienki powodują, że można dopasować je łatwo do aranżacji wnętrza i do swojego gustu.

Wśród najpopularniejszych wzorów znajdują się takie jak wodospad, widok plaży i morza, klify nad morzem, leśna ścieżka, ale również abstrakcyjne wzory, które świetnie prezentują się w nowoczesnych łazienkach.

Panele szklane do łazienki na wymiar

Firmy dostarczające dekoracyjne panele szklane do łazienek oferują je w dwóch wariantach – jako gotowe oraz na wymiar.

Gotowe panele mają określony rozmiar, natomiast te na wymiar mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Najczęściej zamawiane są panele na wymiar, ponieważ można wtedy dopasować je do wymiarów łazienki, na przykład wnęki na prysznic.

Sprawdzone sposoby na tanią łazienkę

tania łazienka

W branży aranżacji wnętrz trzeba liczyć się z tym, że meble i materiały budowlane przeznaczone do kontaktu z wodą są drogie. Płytki, kafelki czy instalacje sanitarne – to wszystko generuje duże koszty, przez co wyposażenie łazienki nie jest małym wydatkiem.