Panele szklane do łazienki – co to jest, zastosowanie, wzory

Chcesz wprowadzić do łazienki niebanalną elegancję? Lubisz stylowe wnętrza? Postaw na panele szklane, z którymi Twoja łazienka będzie wyglądać zachwycająco! Co warto wiedzieć o panelach szklanych do łazienek?

Panele szklane do łazienki – co to jest?

Panele szklane to rodzaj materiałów wykończeniowych o szerokim zastosowaniu. Są one używane między innymi do wykańczania wnętrz, w tym do kuchni i łazienek.

Do wykonania paneli szklanych stosowane jest wysokiej klasy szkło hartowane, o podwyższonej odporności na uszkodzenia, które jest drukowane w efektowne wzory. Są przy tym łatwe do utrzymania w czystości – można myć je jak inne powierzchnie szklane.

Najczęściej panele mają duży rozmiar i pokrywają większą powierzchnię ściany. Umieszczone na nich nadruki tworzą wtedy unikatowy wzór o fotorealistycznym wymiarze.

Dlaczego warto wybrać szklane panele do łazienki?

Aby nadać łazience efektowny wygląd, można wykorzystać różne rodzaje materiałów. Wśród nich znajdują się nie tylko płytki ceramiczne, ale także panel szklane, które używane są jako element akcentowy, dekoracja łazienki.

Zalety paneli szklanych do łazienki:

  • stanowią efektowną dekorację
  • mogą zastąpić płytki ceramiczne
  • są łatwe do utrzymania w czystości
  • są wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego
  • dostępne w wielu ciekawych wzorach

Szklane panele do łazienki – gdzie zamontować?

Panele szklane w łazienkach mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego można wykorzystać je na różne sposoby.

Najczęściej montuje się panele szklane do łazienki pod prysznic – wtedy mogą one zamienić kabinę prysznicową w efektowną przestrzeń, która stanowi główną ozdobę łazienki.

Również panele mogą być umieszczone na ścianach przy wannie lub przy umywalce, dlatego miejsce ich montażu można dobrać dowolnie.

Wzory szklanych paneli do łazienki

Różnorodne wzory paneli szklanych do łazienki powodują, że można dopasować je łatwo do aranżacji wnętrza i do swojego gustu.

Wśród najpopularniejszych wzorów znajdują się takie jak wodospad, widok plaży i morza, klify nad morzem, leśna ścieżka, ale również abstrakcyjne wzory, które świetnie prezentują się w nowoczesnych łazienkach.

Panele szklane do łazienki na wymiar

Firmy dostarczające dekoracyjne panele szklane do łazienek oferują je w dwóch wariantach – jako gotowe oraz na wymiar.

Gotowe panele mają określony rozmiar, natomiast te na wymiar mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Najczęściej zamawiane są panele na wymiar, ponieważ można wtedy dopasować je do wymiarów łazienki, na przykład wnęki na prysznic.