Poradnik: jakie meble łazienkowe wybrać?

Meble do łazienki pozwalają na łatwe przechowywanie i mogą być ozdobą wnętrza. Co wybrać? Sprawdź nasz poradnik, z którym znajdziesz najlepsze meble do łazienki!

łazienka

Jak wybrać najlepsze meble łazienkowe?

W sprzedaży można znaleźć różne meble łazienkowe. Asortyment jest spory, dlatego przed zakupem warto sprawdzić propozycje różnych producentów, by urządzić łazienkę funkcjonalnie i ze smakiem.

Meble łazienkowe powinny być dopasowane do wielkości wnętrza, a także do stylu jego aranżacji. Powinny być także praktyczne, by ułatwiać przechowywanie, oraz trwałe, aby posłużyć na długi czas.

Meble łazienkowe stojące czy wiszące?

Dostępne obecnie w sprzedaży meble łazienkowe można podzielić pod kątem ich konstrukcji na dwie kategorie, czyli na meble stojące oraz wiszące, podwieszane.

Meble stojące kupowane są najczęściej. Do tej grupy zaliczają się meble stojące bezpośrednio na podłodze oraz meble na nóżkach. Do łazienki najlepiej sprawdzą się meble na nóżkach. Nie tylko mogą optycznie powiększyć wnętrze, ale także ułatwiają sprzątanie, w trakcie zalania nie nasiąkną wodą.

Dobrym wyborem będą też meble wiszące, jednak wymagają one bardziej czasochłonnego montażu na ścianach.

Rodzaje mebli do łazienek – przegląd

Meble do łazienki można kupić w poniższych wariantach:

  • szafka pod umywalkę – może być sprzedawana także w komplecie z umywalką
  • szafki stojące i wiszące – także szafla z lustrem
  • regały – słupki, komody
  • wiszące półki otwarte

Meble łazienkowe industrialne

Obecnie bardzo popularne są meble loft do łazienki – drewniane meble z metalowymi ramami, które mają przemysłowy wygląd.

Skandynawskie meble łazienkowe

Bardzo popularne są także meble w skandynawskim stylu, które najczęściej wykonane są z płyt meblowych oklejonych na biało lub z drewna albo jego imitacji. Te w bieli mogą optycznie powiększyć wnętrze.

Meble łazienkowe w stylu retro

Wśród modnych mebli łazienkowych znajdują się także te w stylu retro, które nawiązują swoim wzornictwem do modeli popularnych przed laty. Mają dekoracyjne frezowania, wyginane nóżki w stylu ludwikowskim.

Nowoczesne meble do łazienki

Wykonane najczęściej z płyty meblowej wykończonej na wysoki połysk w jednolitym kolorze jak biały, szary. Proste i eleganckie.

Tanie meble łazienkowe

Gdy chcesz kupić tanie meble, wybierz te o prostej konstrukcji, drewnopodobne, ponieważ będą tańsze niż te wykonane z prawdziwego drewna. Szafki do łazienki można kupić w cenie już poniżej 200 złotych.