Aranżacja salonu w bloku – jaki styl wybrać?

Mały salon w bloku może sprawiać dużo trudności w aranżacji. Punktem wyjścia jest wybranie jego stylu. Na co warto się zdecydować? Sprawdź style wystroju wnętrz, które świetnie sprawdzą się w małym pokoju dziennym!

Aranżacja małego salonu w bloku

Salon w bloku najczęściej nie jest zbyt duży. Ponadto może być on też połączony z aneksem kuchennym, co dodatkowo wymaga odpowiedniej aranżacji zarówno kuchennej, jak i wypoczynkowej części pomieszczenia.

Wybierając odpowiedni styl salonu w małym pomieszczeniu, warto przede wszystkim skoncentrować się na tych, które będą pozwalały na optyczne powiększenie wnętrza i nie spowodują jego przytłoczenia. Podpowiadamy, jaki projekt salonu w bloku będzie najlepszy!

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski cieszy się dużym zainteresowaniem już od wielu lat i nadal ma wielu fanów. To styl, który doskonale nada się także do niewielkiego salonu. Jest jasny, naturalny, dzięki czemu pozwala na uzyskanie faktu optycznego powiększenia przestrzeni, a przy tym sprzyja komfortowemu wypoczynkowi.

Salon w stylu skandynawskim powinien być wyposażony w wygodną kanapę – najczęściej kupowane są modele w kolorze szarym. Z kolei jako meble do małego salonu w bloku najczęściej wybierane są te w kolorze białym.

Wnętrze wykańcza się z użyciem modnych dodatków, na przykład są to dywan w geometryczny wzór, zwierzęce futro, poduszki żakardowe, miękkie i ciepłe koce, kwiaty w ozdobnych doniczkach, plakaty na ścianach.

Mały salon w stylu loft – industrialnym

Drugim pomysłem na urządzenie małego salonu w bloku jest wybranie stylu loft, czyli industrialnego. To styl, który wywodzi się z dawnych przemysłowych obiektów, dlatego imituje ich wygląd i wyposażenie.

Mały salon w stylu loft najczęściej ma drewnianą lub betonową podłogę albo ich imitacje, białe ściany, przy czym jedna z nich wykończona jest ozdobną cegłą. Jako meble wypoczynkowe stosowane są wygodne sofy skórzane w kolorze camelowym lub sofy szare. Charakterystyczne są także meble, które wykonuje się z metalowych ram w kolorze czarnym i wykańcza drewnem.

Jako dekoracje w salonie w stylu loft można zobaczyć kwiaty, orientalne dywany, plakaty. Duże znaczenie ma także stylowe oświetlenie, które powinno wpisywać się w nurt loft, na przykład lampy metalowe lub z drucianymi abażurami.

Salon w bloku w stylu glamour

Gdy interesują Cię bardziej eleganckie inspiracje salonu w bloku, warto postawić na styl glamour. To styl wyróżniający się szykownym, pałacowym przepychem z elementami nowoczesnymi.

W salonie urządzonym w stylu loft nie może zabraknąć elementów jak sofa lub narożnik wykończone aksamitem – welurem, ozdobna pufa z podobnego materiału, szklany stół na metalowej ramie wykończonej kolorem srebrnym albo złotym, dekoracyjne świeczniki z metalu i szkła, lampy stołowe z dużymi abażurami.

Wybierając styl glamour do małego salonu, warto przede wszystkim postawić na jasne kolory, na przykład na biel, beż i szarość, ponieważ można wtedy powiększyć wnętrze optycznie.

Minimalistyczny salon w bloku

W końcu do salonu w bloku sprawdzi się także styl minimalistyczny. Minimalizm jest obecnie bardzo popularny nie tylko jako sposób aranżacji wnętrza, ale także jako styl życia.

Minimalistyczny salon jest przede wszystkim pozbawiony zbędnych elementów. Zawiera tylko najpotrzebniejsze meble i dodatki. Głównym elementem wnętrza jest nowoczesna kanapa albo narożnik. Są one uzupełnione meblami jak stolik kawowy, szafka pod telewizor, regał. Meble są proste, bez ozdobników.

Styl minimalistyczny w salonie w bloku sprawi, że wnętrze może wyglądać na bardziej przestronne, powiększone, a wypoczynek w nim będzie bardziej komfortowy ze względu na brak rozpraszających elementów.