Mała łazienka w wielkim stylu

Osoby mieszkające w blokach borykają się z tym samym problemem: małą łazienką. Niewielka przestrzeń i ograniczenia, które z tego powodu wynikają, sprawiają że aranżacja małej łazienki staje się nie lada wyzwaniem. Wiele technik wykorzystywanych przy standardowych projektach staje się niedostępna ze względu na niewielką przestrzeń do zagospodarowania. Nadal jednak można urządzić ładną łazienkę, która będzie w pełni funkcjonalna.

Głównym celem jest wykorzystanie każdego miejsca w jak najbardziej efektywny sposób. Doskonałym pomysłem jest ukrycie pralki w szafce, nad którą znajdą się szuflady na ręczniki, lustro i półki sięgające samego sufitu. Można wykorzystać zwykłą ścianę, robiąc w niej zagłębienia, by zyskać dodatkową przestrzeń na kosmetyki czy odświeżacze powietrza.

Aranżacja łazienki o małym metrażu zakłada wykorzystanie wanny zamiast prysznica. Oczywiście jeśli komuś bardzo zależy na kabinie, wszystko da się zrobić, jednak wykorzystanie wanny jest bardziej praktyczne – można nad nią zamontować kolejne szafki i zyskać cenną przestrzeń.

projekt małej łazienkiNie sposób zapomnieć o prostych zabiegach, które pozwalają stworzyć wrażenie, że łazienka jest większa niż w rzeczywistości. Nie trzeba w tym celu koniecznie decydować się na białe płytki i unikanie jakichkolwiek kolorów. Śmiało możemy zdecydować się nawet na ciemne meble i ściany. Wystarczy, że w miejscach na otwarte półki zamiast płytek położymy wodoodporną fototapetę przedstawiającą krajobraz górski, morze czy nawet aglomerację miejską. Optycznie sprawimy, że łazienka będzie się wydawać bardziej przestrzenna.