Pracuj jak najlepsi – wystrój wnętrz dla korporacji

Jeśli pracowałeś kiedykolwiek w dużej korporacji, doskonale orientujesz się, jak wygląda wystrój wnętrz siedzib dużych firm. Jeśli nie, to na pewno kojarzysz takie wnętrza z amerykańskich filmów, których akcja rozgrywa się właśnie w wieżowcach, gdzie działają największe światowe korporacje. Wystrój biura nie jest tylko zachcianką i luksusem, lecz jest szalenie istotny z punktu widzenia produktywności. Pracownicy lepiej pracują w biurze, które wygląda nowocześnie i profesjonalnie.

Właściciele korporacji mają niemały problem, jeśli chodzi o rekrutację osób do pracy. Oczywiście chętnych jest mnóstwo, jednak wyłonienie najlepszego kandydata to trudne zajęcie. Specjaliści z dużym doświadczeniem nie będą pracować byle gdzie. Dlatego profesjonalny wystrój wnętrz korporacji jest kluczowy, by przekonać ich, że mają do czynienia z poważną firmą, w której czeka ich możliwość ciągłego rozwoju, stawiania czoła ambitnym wyzwaniom i oczywiście dobra zapłata za posiadaną wiedzę i umiejętności.

Świeże wnętrze pełne energii

Kluczem do osiągnięcia naturalnego, korporacyjnego wystroju biura jest stworzenie wnętrza, które wręcz kipi energią i świeżością. W dużych firmach liczy się kreatywność, więc na ścianach powinny się pojawić oryginalne obrazy, najlepiej regularnie wymieniane, by pracownicy się nimi nie znudzili. Charakterystyczne dla wystroju biura są szklane drzwi oraz wygodne, kolorowe krzesła, przy których można realizować się kreatywnie, myśleć o projektach czy przeprowadzać rozmowy z klientami.

wystrój biura dla korporacjiKorporacyjny wystrój wnętrz musi silnie utożsamiać się z marką. Jeśli twoim zadaniem jest zaprojektowanie biura renomowanej gazety, która sprzedaje się w dużym nakładzie w całym kraju, wnętrze powinno kolorystycznie pasować do jej logotypu. Najlepiej skupić się na białej przestrzeni i głównym kolorze bazowym, by zyskać czyste, nowoczesne wnętrze.

Przy projektowaniu biur ważna jest spójność. Często korporacje zatrudniają setki pracowników, a w tym celu wynajmują całe piętra w ogromnych wieżowcach w centrach miast. Pomieszczenia powinny być utrzymane w tym samym stylu. Różnorodność można wprowadzać w sytuacji, gdy konkretna część biura przeznaczona jest dla innego działu pracowników, spotkań konferencyjnych czy gabinetów prezesów. Nadal jednak wystrój wnętrz ma bazować na tych samych fundamentalnych zasadach, by pracownicy mieli poczucie, że grają w tej samej drużynie.