Aranżacja biura zgodnie ze specjalizacją

Aranżacja biura wciąż jest pojęciem, które trudno zdefiniować. Niektórzy nie widzą różnicy między projektowaniem biura firmowego a zwykłego wnętrza w mieszkaniu. Tymczasem różnica jest znaczna, bo projekt biura powinien przebiegać inaczej ze względu na zupełnie inne przeznaczenie pomieszczenia – w mieszkaniu mamy czuć się swobodnie, z kolei w biurze mamy wywołać określone wrażenie na kliencie.

Prawnicy i adwokaci muszą budować wizerunek wykwalifikowanych i pewnych siebie ekspertów. Doskonale sprawdzi się w ich przypadku nowoczesny wystrój biura z licznymi elementami wykonanymi ze szkła. Szklane stoły, przeszklone drzwi i szafy na dokumenty będą świetnym rozwiązaniem. Dzięki temu klient wchodząc do biura będzie wiedział, że ma do czynienia z profesjonalnym specjalistą, który gra czysto i otwarcie, nie ukrywając niczego.

Wystrój biura dla fotografa

Zupełnie inne podejście do aranżacji biura powinien mieć fotograf. To osoba, która ma się cechować kreatywnością i nieszablonowym myśleniem. Doskonałe będą więc projekty odważne, bazujące na wyrazistych kontrastach. Białe ściany powinny kontrastować z meblami w kolorze mocno żółtym lub krwiście czerwonym. Można też puścić wodze fantazji przy wyborze mebli o nieregularnych kształtach czy od designerskich producentów – zadziała to na korzyść fotografa.

aranżacja biuraW przypadku biur obsługi klienta lub małych firm lokalnych liczy się budowanie zaufania i swobodnej atmosfery. Wtedy najlepsza będzie aranżacja biura w stylu skandynawskim lub rustykalnym. Oba wystroje cechują się czystym wnętrzem, które kojarzy nam się z domem rodzinnym. Dzięki temu klient prędzej opowie o swoich problemach i potraktuje pracownika nie jako natrętnego sprzedawcę, lecz jako osobę, która rzeczywiście chce mu pomóc.

Można by tak wymieniać bez końca. Kluczem do dobrego projektu biura firmy jest odzwierciedlenie jej najważniejszych cech. Inny wystrój pasuje do gabinetu lekarskiego, a inny do salonu kosmetycznego. Zawsze powinniśmy myśleć o klientach i o tym, w jakim wnętrzu poczują się najlepiej.