Meble biurowe do domu. Jak urządzić swoje home office?

Praca w domu wymaga stworzenia odpowiedniej przestrzeni do realizacji obowiązków. W tym celu konieczne jest wykorzystanie właściwych mebli, biorąc przy tym pod uwagę zasady ergonomii. Jak urządzić swoje home office?

Wiele osób wykonuje obecnie swoje obowiązki w home office, czyli pracuje w domu. Ma to związek przede wszystkim z aktualną sytuacją epidemiczną, która wymusza dystans społeczny. W tych firmach, w których możliwa jest praca w domu, jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.

Praca w domu wymaga również właściwych warunków. W tym przypadku to pracownik sam musi zadbać o to, aby stworzyć dla siebie właściwe stanowisko pracy. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Biuro w domu – stanowisko pracy

Gdy biuro ma znajdować się w dom, stanowisko pracy powinno obejmować wtedy odpowiednie meble biurowe. Ich wybór zależny jest jednak głównie od charakteru pracy, dlatego też nie trzeba od razu kupować szeregu szaf, regałów oraz innego wyposażenia charakterystycznego dla biura.

Generalnie, jako że większość obowiązków wykonuje się dzisiaj na komputerze, podstawa to biurko, przy którym będzie można korzystać ze sprzętu komputerowego. Ponadto konieczne będzie odpowiednie krzesło biurkowe. Reszta wyposażenia, w tym regały czy szafy, kontenerki, półki jest już kwestią indywidualną i zależną od zajmowanego stanowiska i obowiązków.

Warto także pamiętać o tym, że praca w domu będzie wymagała odpowiedniego oświetlenia stanowiska, na którym realizuje się obowiązki. Światło to powinno być odpowiednio jasne, aby nie nadwyrężać wzroku i tym samym nie powodować zagrożenia dla oczu.

biuro w domu

Meble do domowego biura – co kupić?

Dzisiaj w sklepach można znaleźć rozmaite meble do biura, dlatego też przed zakupem odpowiedniego wyposażenia warto poświęcić swój czas na zapoznanie się różnymi propozycjami.

Pierwszym krokiem jest wybranie właściwych typów mebli, czyli biurka, krzesła biurowe, regał czy szafa w zależności od potrzeb. Kolejnym, równie ważnym krokiem jest wybór konkretnych typów mebli, aby mogły one spełnić wymogi ergonomii.

Ergonomiczne meble biurowe posiadają tutaj bardzo duże znaczenie, ponieważ to właśnie one mogą zagwarantować maksimum komfortu i przy tym bezpieczeństwa pracy w domu. Ergonomia oznacza w tym kontekście taką konstrukcję wyposażenia, by wspierało ono BHP pracy w pozycji siedzącej oraz nie powodowało podwyższonego ryzyka związanego z zajmowaniem danego stanowiska prac, na przykład dolegliwości bólowych, chorób zawodowych.

Bardzo duże znaczenie w home office posiada odpowiednie krzesło biurowe, dlatego też to właśnie ono powinno być głównym przedmiotem zainteresowania. Wyposażenie tego typu powinno cechować się właściwie wyprofilowanym oparciem, optymalną głębokością siedziska, powinno mieć podłokietniki i szeroką opcję regulacji.

Z kolei wtedy, gdy dobierane jest biurko, należy zwrócić uwagę na to, aby dawało ono właściwą przestrzeń na nogi pod nim oraz pozwalało na naturalne ułożenie rąk – kąt pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien być prosty.

Gdzie można kupić dobre meble do domowego biura?

Dzisiaj wysokiej jakości meble do biura – także tego domowego, można zakupić w wielu sklepach. Gdzie można znaleźć najszerszy wybór ergonomicznych modeli w najniższych cenach?

Warto przede wszystkim skoncentrować się na sklepach specjalizujących się w zaopatrzeniu biur, ponieważ to właśnie tam można zakupić najlepszej jakości wyposażenie w bardzo atrakcyjnych cenach. Zamówienia na takie meble biurowe można składać również za pośrednictwem internetu – bez konieczności wychodzenia z domu, co jest dodatkowym atutem dla osób pracujących w home office.