Idealne krzesła do toaletki istnieją – trzeba je tylko umieć wybrać!

Przy meblowaniu kobiecego kącika często pojawia się dylemat, jakie krzesło do toaletki wybrać. Na rynku jest wiele modeli, co utrudnia podjęcie decyzji. Czy wybrać nowoczesne krzesło do toaletki w kolorze brązowym? A może lepszy będzie stylowy fotel glamour do toaletki szary? Tapicerowany czy bez tapicerki? Niezwykle trudno jest zdecydować się, jaki miałby być optymalny model. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego problemu podejść.

fotel do toaletki
Fotel do toaletki

Wybierając krzesło do toaletki pamiętaj o stylu

Przede wszystkim krzesło do toaletki powinno uwzględniać stylistykę wnętrza. Kwestie aranżacyjne są dobrą wskazówką odnośnie tego, czy zdecydować się na drewniane krzesło w stylu skandynawskim, czy może lepsze będzie coś w stylu boho. Toaletka powinna być miejscem, w którym spędzamy czas w miłej atmosferze, a harmonijny, spójny wystrój temu sprzyja. Jeśli zatem toaletka jest w sypialni lub salonie w określonej aranżacji, warto mieć tę kwestię na uwadze.

Siedzisko powinno być również dopasowane do samej toaletki – nie można o tym zapominać. Jeśli zatem mebel ten jest różowy to dobrym wyborem może być właśnie krzesło toaletki różowe. Nie oznacza to oczywiście, że oba meble zawsze muszą być tego samego koloru. Toaletka może być na przykład brązowa, a krzesło do toaletki zielone. Ważne jest tylko to, by oba te meble były do siebie dopasowane.

Fotel do toaletki musi być komfortowy

Wybierając siedzisko do toaletki warto mieć na uwadze to, że krzesła nie są jedyną opcją. Są dla nich alternatywy. To na przykład fotele do toaletek. I tu warto podkreślić, że niezależnie od tego, co się wybierze, liczy się wygoda oraz to jak korzystamy z toaletki. Dobrym wyborem może być chociażby fotel obrotowy do toaletki. Dlaczego? To właśnie ze względu na wygodę. Taki mebel jest wygodniejszy w użytkowaniu, gdy w czasie korzystania z toaletki często się wstaje i ponownie siada – np. zmieniając przy okazji tworzenia stylizacji ubranie. W tym kontekście przydatny może się też okazać model na kółkach. Komfort naprawdę ma znaczenie.

Fotel do toaletki jest zresztą dobrym wyborem dla tych kobiet, które dużo czasem spędzają na makijażu. To dlatego, że ma on wygodne oparcie. Fotele są też tapicerowane, a zatem można w nich dłużej siedzieć bez uczucia dyskomfortu. Jednocześnie jednak – jeśli nie są obrotowe lub nie mają kółek – są mniej mobilne. Podłokietniki mogą z kolei ograniczać swobodę ruchu, zwłaszcza gdy do toaletki siada się w sukience. Sposób użytkowania tego mebla ma zatem duży wpływ na to, jakie siedzisko do toaletki powinno się wybrać.

Warto też brać pod uwagę inne kwestie użytkowe. Przykładowo, tapicerka może się zabrudzić, czego przy toaletce wykluczyć nie można. Fotel do toaletki powinien być zatem łatwy w czyszczeniu, a przynajmniej powinno się uwzględniać tę kwestię przy zakupie mebla. Trzeba też podkreślić, że znaczenie ma jakość mebla. Siedzisko do toaletki powinno być stabilne, aby można było precyzyjnie robić make up.

Stołek do toaletki jako alternatywa dla krzeseł i foteli

Krzesło i fotel nie zawsze są jednak najlepszym wyborem. W małych pokoikach może nie być na nie dość miejsca. W takim wypadku warto postawić na stołek do toaletki. To mebel, który nie jest tak wygodny jak krzesło i fotel, jako że nie ma oparcia. Taboret do toaletki ma jednak pewne zalety, które warto brać pod uwagę.

Przede wszystkim jest lekki, a przy tym stabilny. Łatwo go przestawić w inne miejsce, a także schować pod blatem toaletki. Może zatem służyć jako siedzisko przy tym meblu, ale może też być wykorzystany w innych miejscach – zależnie od potrzeb. Stołek jest też niewątpliwie stylowym elementem wyposażenia. Może być ciekawym uzupełnieniem aranżacji. Dobrze pasuje do toaletek i doskonale sprawdza się w przypadku małych pomieszczeń.

A może pufa do toaletki okaże się najlepsza?

Bardzo praktyczny charakter mają także pufy do toaletek. To meble bardziej komfortowe od taboretów, a zarazem zachowujące ich pozytywne cechy. Taboret pufa do toaletki jest miękki, lekki i zajmuje niewiele miejsca. Jest też estetyczny, zwłaszcza jeśli wybierzemy stylowy puf pikowany lub tapicerowany w inny sposób.

Puf ma jeszcze jedną dodatkową zaletę, o której warto wspomnieć. Mebel ten bardzo często ma skrytkę, co podnosi jego funkcjonalność i użyteczność przy toaletce. Może zatem służyć na przykład do przechowywania przyborów i akcesoriów do makijażu. Puf do toaletki jest praktyczny i atrakcyjny wizualnie. Wybór idealnego siedziska do toaletki może nie być łatwy, ale skupiając się na tym, jaki ten mebel ma być, można skutecznie zawęzić liczbę modeli do tych najbardziej interesujących. Trzeba pamiętać o tym, by był to mebel dobry jakościowo, dopasowany do stylu wnętrza, a przede wszystkim, by był praktyczny i wygodny. Myśląc w ten sposób z pewnością wybierzemy idealne krzesło do toaletki.